Keskeny Ferenc, az ifjú koncertmester-helyettes

aug 05, 13 Keskeny Ferenc, az ifjú koncertmester-helyettes

Keskeny Ferenc nevét biztosan ismerik a komolyzene kedvelői. A 33 éves , tehetséges fiatal hegedűművész, jelenleg szólamvezető és koncertmester-helyettes az 1961-ben alakult Duna Szimfonikus Zenekarban. A Budapest Belvárosának szívében található Duna Palota együttese számos belföldi és külföldi hangversenyen lépett fel és aratott sikereket.  Az ifjú művészt kértem, hogy mutatkozzon be iskolám tanulóinak.

-         Mikor kezdett zenét tanulni?
– Négy-öt éves koromban kezdtem, szülinapomra kaptam egy kis hegedűt. Édesapámtól megtanultam az alapokat. A zeneiskola első osztályában a kezdeteken már túl voltam.
- Milyen hangszereken játszik még?
- A hegedűn kívül alapszinten tudok zongorázni is.
Miért a hegedűt választotta?
- Édesapám is hegedül, és gyermekkoromat meghatározta a hegedű hangja.
- Van-e más művész is a családjában?
– Édesapám szintén hegedűművész.
- Gyerekkorában nem unta az órákig tartó gyakorlást?
– Néha természetesen szívesebben játszottam volna, de szerencsésnek vallom magam, mert a tanáraim olyan meghatározó egyéniségek voltak, akik nagy hatást gyakoroltak rám.
- Hol végezte tanulmányait?
 – Tanulmányaim utolsó állomása a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem volt. 2003-ban diplomáztam.
- Milyen utat járt be, amíg koncertmester-helyettes lett?
- Szerencsésnek mondhatom magam, mert a világ legjobb zenekaraival játszhattam (Londoni Szimfonikusok, Liverpool-i Royal Filharmonikus Zenekar) Jelenleg a Camerata Salzburgban és a Duna Szimfonikus Zenekarban játszom, ahol koncertmester-helyettes vagyok.
- Mik a további tervei?
- Sikeres próbajátékokat követően felvételt nyertem a Salzburgi Mozarteum Zenekarba, ahol szeptembertől leszek állásban.
- Mennyi időt tölt gyakorlással naponta?
- Sok próba, fellépés és egyéb teendőim miatt már nem tudok annyit gyakorolni, mint tanulmányi éveim alatt. Azért igyekszem a napi 2-3 órát beiktatni!
- Egy nagy zenekarban hogy lehet összehangolni több ember munkáját?  — Kollégáimmal a próbán már egy hullámhosszon vagyunk, és az adott zeneműre hangolódunk. A karmester személye nagy mértékben befolyásolja az összhangot.
- Milyen az élete egy fiatal művésznek?
– Rengeteg utazás, próbák, koncertek. Csodálatos helyekre jutok el, ahol igyekszem az adott ország, város nevezetességeit megnézni.

(Szerző: Halász Márta, a Kunágotai Általános Iskola 6. osztályos tanulója)

Fotó forrása: dunaszimfonikusok.hu

Hagyjon üzenetet

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>