Birkózás: orosházi bajnoki címek

nov 02, 16 Birkózás: orosházi bajnoki címek

A közelmúltban három megmérettetésen is megcsillogtatták tehetségüket az orosházi birkózók. Magyar és nemzetközi mezőnyben is maradandót alkottak, többen aranyérmet ünnepelhettek.

Dorog városa adott otthont október 29-én a 2016. évi kadet kötöttfogású és női országos bajnokságnak. A két szakág versenyzői huszonkettő súlycsoportban álltak szőnyegre, a fiúk mezőnyében nyolcvanhatan, a hölgyeknél negyvennyolcan. Az érmekért folytatott versenyben az Orosházi Spartacus Birkózó Klub kiválóságai remekeltek: 60 kg-ban Szél Anna bajnok lett, 50 kg-ban Rácz Richárd szintén a dobogó legtetejére állhatott, míg 46 kg-ban Molnár Evelin a második helyet szerezte meg.

– Nagyon büszkék vagyunk a két bajnoki címünkre. Rácz Richárd szabadfogású válogatottként kötöttfogású válogatott versenyzőket utasított maga mögé, Szél Anna serdülőként győzött a kadet versenyen. Molnár Evelin csupán a döntőben maradt alul, sikeres hétvégét zártak versenyzőink – értékelt Szél Attila egyesületi elnök.

Abonyban október 30-án a XVII. Skultéty Sándor diák, felnőtt szabadfogású nemzetközi birkózó emlékversenyen is részt vettek sportolók orosházi színeket képviselve. A megmérettetésen 153 nevező harcolt meg az érmekért. A Spartacus birkózói közül 69 kg-ban Berke Milán ezüstérmet szerzett, 54 kg-ban Erőss Richárd harmadik lett, 31 kg-ban bronzérmet szerzett Szabó Zsóka, 31 kg-ban ötödik lett Benkő Zsanett.

Hagyományteremtő szándékkal rendezték meg október 22-én Pesterzsébeten az I. Kárpát-medencei kötött- és szabadfogású bajnokságot, ahol magyar, szlovák, román, szerb és moldáv birkózók csaptak össze. Többek között érkeztek versenyzők Erdélyből, a Felvidékről, a Kárpátaljáról és a Vajdaságból is. Az orosházi Rácz Richárd 50 kg-ban aranyérmet szerzett, 85 kg-ban Bakk Norbert harmadik helyezést ért el. A két szerb származású, de az Orosházi Táncsics Mihály Gimnáziumban tanuló birkózók is szépen teljesítettek. Surányi Martin kötött fogás 69 kg-ban második lett, Vámos Mátyás kötött fogás 63 kg-ban harmadik.