Öt aranyérem az utánpótlás Európa-bajnokságról

aug 03, 15 Öt aranyérem az utánpótlás Európa-bajnokságról

Remekeltek ismét az orosházi karatésok, a versenyhelyszín ezúttal Nagyszeben volt, a megmérettetés pedig Európa-bajnokság.

Romániában rendezték meg az 5. Utánpótlás Európa-bajnokságot az IKO Sosai Kyokushin Karate Szervezet jóvoltából. A közel 260 fős mezőnyben az Orosházi Kyokushin Karate Szabadidő Kör Egyesület válogatott versenyzői 5 arany-, 2 ezüst- és 2 bronzérmet szereztek. Az erős mezőnyben az orosházi karatésok ismét kimagasló eredményeket értek el az első félév utolsó meghatározó versenyén.

Az OKKSZK versenyzők eredményei:
Európa bajnokok: Zsiga Bence junior kata (formagyakorlat), Rábai Gábor junior küzdelem, Lipták Galló Máté serdülő küzdelem, Sebő Dávid gyerek 2 kata és gyerek 2 küzdelem.
2. helyezettek: Liszkai Szilárd serdülő küzdelem, Fábián Lara gyerek 2 kata
3. helyezettek: Tobak Vivien gyerek 1 küzdelem, Barta Dávid serdülő küzdelem.

Shihan Zsiga Zsolt tanítványai erős csapattal utaztak az Eb-re, ahol meghatározó teljesítménnyel értek el kiváló eredményeket. A magyar válogatott az országos éremtáblázaton a 2. helyen végzett: 1. helyezett: Románia, 2. helyezett: Magyarország, 3. helyezett: Lengyelország.