Orosházi éremeső Sátoraljaújhelyről

feb 16, 16 Orosházi éremeső Sátoraljaújhelyről

Az Orosházi Kyokushin Karate Szabadidő Kör Egyesület versenyzői hétvégén Sátoraljaújhelyen bizonyították tehetségüket. A XI. Zemplén Kupa Nemzetközi Kyokushin versenyről hat éremmel tértek haza az egyesület tagjai.

A rangos megmérettetésen 270 versenyző vett részt, ahol gyermek III., II., I., serdülő, ifjúsági, junior, valamint felnőtt kategóriában adtak számot tudásukról küzdelemben és kátában. Az orosházi egyesület nyolc versenyzőt delegált az év első versenyére. Karatésaink négy aranyat és kettő bronzérmet szereztek.

A felnőttek között katában első lett ifj. Zsiga Zsolt. Küzdelemben +80 kg-ban Rábai Gábor aratott győzelmet, 80 kg-ban Tóth Géza bronzérmes lett. Az ifjúságiak versenyében +60 kg-ban az aranyérmet Lipták Galló Máté, a bronzérmet Barta Dávid szerezte meg. A gyermekeknél kátában aranyérmet szerzett Sebő Dávid. Felnőttek katájában Zsiga Bencének, az ifjúságiak +60 kg-os küzdelmében Liszkai Szilárdnak nem sikerült a legjobb négy közé kerülés.

– Büszke vagyok versenyzőimre, szép eredményeket értünk el. A következő megmérettetés március 5-én a diákolimpia lesz, ahol 30 versenyzővel veszünk részt – tudtuk meg shihan Zsiga Zsolttól, az egyesület elnökétől.

Az utánpótlás és a felnőtt korú versenyzők március 12-én Horvátországban a XIII. Domenica Kupán mérik össze tudásukat.