ONKC: úton a Kispesthez

okt 10, 15 ONKC: úton a Kispesthez

A 7. fordulóból előrehozott mérkőzést játszik az Orosházi NKC az NB I/B-s női kézilabda bajnokságban. Az orosháziak a harmadik helyezett Kispesthez látogatnak.

Eddig négy mérkőzésen lépett pályára az orosházi csapat, 2 győzelem, 2 vereség a mérleg. A sorminta szerint győzelem következik, a feladat viszont nem lesz egyszerű, hiszen a harmadik helyen álló ELIOS Kispesti NKK lesz az ellenfél.

– A Hajdúnánás ellen már érzékelhető volt némi javulás a játékunkban, a lehetőségeink megvoltak, de a döntő pillanatokban hibáztunk. Ha ezeket a kiélezett szituációkat ki tudjuk használni, jobb döntéseket hozunk, akkor eredményesen távozhatunk a fővárosból. Azonban volt egy-két játékosunk a múlt héten, aki ha nem gondolkozik el a teljesítményén, akkor nehéz helyzetbe sodorhatja a csapatot. Visszatérve az otthon mindig erős kispestiekre, az irányítójuk és a két átlövőjük is igen veszélyes játékot képviselnek, sok lerohanás gólt szereznek. Fontos lesz, hogy megfelelő sebességen kézilabdázzunk, és még agresszívabban védekezzünk, hogy könnyebb gólokat tudjunk szerezni – mondta Papp László, az ONKC vezetőedzője a klub honlapjának adott nyilatkozatában.

A még korábban edzésen sérülést szenvedő gólerős játékosunk, Arsenijevic járógipszét levették. Mobil rögzítőt visel 1-2 hétig, még nem tud futóedzést végezni.