ONKC: elmaradt a pontszerzés idegenben

feb 28, 16 ONKC: elmaradt a pontszerzés idegenben

A tabellán kedvezőbb pozícióban lévő NB I/B-s Orosházi Női Kézilabda Club nem tudott pontot csípni idegenben a Hajdúnánás SK ellen szombaton.

Mindössze egy pont választotta el az együtteseket a 17. forduló előtt, nagyon szoros a középmezőny, egy győzelemmel több helyezést is lehet javítani. A találkozót mindkét részről nagy várakozás övezte, hiszen a közelmúltban egy felkészülési tornán Hajdúnánáson találkoztak a felek, ahol a hazaiak arattak győzelmet. Az ott szerzett tapasztalattal felvértezve szeretett volna az ONKC javítani, győzelemmel távozni a Hajdúságból.

Hajdúnánás SK – OXXO Energy Orosházi NKC: 27-22 (13-11)

NB I/B-s felnőtt bajnoki mérkőzés, 17. forduló.
Hajdúnánás, Somorjai László Sportcsarnok, 150 néző.
Vezette: Paska, Vastag.

ONKC: Makai – Lovistyék 3, Zvolenszky, DANCSÓ 8 (6), Butt 1, TAKÁCS 6, Antal. Csere: Kölcze, Ádász (kapusok), Székesi, Arsenijevic 2, Fazekas, Molnár 1, Domokos 1, Horváth. Edző: Papp László.

A Hajdúnánás gólszerzői: Lányi 8 (6), Kaltenecker 7, Umanets 6 (1), Darabos 3, Poór 2, Zihor 1. Edző: Molnár András.

Kiállítások: 14, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 8/7, ill. 6/6.

A találkozó első perceiben az Orosházi NKC ragadta magához a kezdeményezést, háromgólos előnyre tettek szert, egészen a félidő közepéig őrizték az előnyüket, ekkor éledt fel a hazai együttes. Az első játékrész végére megfordították az állást, 13-11 a félidő.

A második játékrészben a Hajdúnánás akarata érvényesült, a négygólos vezetésük után eldőlni látszott a találkozó. Az orosházi csapat megmutatta, van még bennük erő, a 48. percben ismét döntetlen állt az eredményjelzőn. A fordulat azonban elmaradt, a nánásiak ismét nagyobb fordulatra tudtak kapcsolni, ötgólos hazai győzelemmel ért véget a bajnoki.

– Rendkívül csalódott vagyok – értékelt röviden Papp László, az Orosházi NKC vezetőedzője a klub honlapján olvasható nyilatkozatában.

Az ONKC március 5-én, szombaton a 18. fordulóban javíthat a Szeged KKSE ellen 18 órától az Eötvös-csarnokban.