Magyar bajnokot ünnepelhetett a Toldi

feb 15, 16 Magyar bajnokot ünnepelhetett a Toldi

A közelmúltban Sarkadon rendezték azt a díjátadó gálát, ahol a 2015-ös év legjobb Békés megyei sportolóinak járó elismeréseket adták át. A Toldi SE két erőemelője is elismerésben részesült, a hétvégén pedig már újabb versenyen bizonyították tehetségüket.

A tavaly nyújtott teljesítménye alapján a nyolcvan tagot számláló, újságírókból, sportvezetőkből, és sporttámogatókból álló bizottság a megye második legeredményesebb sportolónőjének választotta Szabó Ágnest, a férfiak között a harmadik helyezettnek járó díjat Farkas Ádám vehette át. A Toldi SE két sportolója kiemelkedően versenyzett az elmúlt évben, a megyei sportszakma is fejet hajtott eredményeik előtt.

– A munka nem áll meg ez évben sem, a hétvégén Baján vettünk részt RAW Fekvenyomó Magyar Bajnokságon – tudtuk meg Musztafa Imre elnöktől, aki szintén több szavazatot gyűjtött be a megye legeredményesebb edzője szavazáson.

Szombaton rendezték Baján a hölgyek fekvenyomó versenyszámait, valamint a férfiak küzdelmét 93 kilogrammos súlycsoportig. Vasárnap 105-től egészen a +120 kilogrammos kategóriákba tartozó férfiak emelését bonyolították le. Valamennyi hölgy versenyző jó teljesítményt nyújtott, érmes helyen végzett. Kékegyi Henriett 57 kg-ban, Pogány Andrea 72 kg-ban, Schneider Erzsébet 84 kg-ban szerzett bronzérmet. +84 kg-ban Lovas Mónika a dobogó harmadik fokára állhatott, Szabó Ágnes ezüstérmes lett 141,5 kg-os nyomásával, ami a Wilks pontszámok alapján az abszolút magyar bajnok címet is jelentette számára.

– Az év egyik legfontosabb versenye számomra a novemberi orlandói világbajnokság lesz, ahol az első három helyezett kvalifikálja magát a 2017-es wroclawi világjátékokra. Keményen kell edzenem, ha az első háromba szeretnék bekerülni, a világjátékokon való részvétel kiharcolása az elsődleges célom az évben – tudtuk meg az egyesület kiválóságától. Szabó Ágnes kiemelte, a novemberi világbajnokságig még számos versenyen vesz részt, mindig a soron következő megmérettetésre kell összpontosítania, és ott kihozni magából a legjobbat.

A hétvégi bajai versenyen a férfiak versenyében +120 kg-ban a junior korú Véró Alex 200 kg-os nyomásával junior országos csúcsot döntve végzett a harmadik helyen. Paczuk Ádám ifjúsági korúként 74 kg-ban negyedik lett, 120 kg-ban Farkas Ádám a hetedik helyen zárta a hétvégét.