Népzenei kultúránk megőrzéséért

feb 28, 16 Népzenei kultúránk megőrzéséért

Szerelemről, kakasokról, az élet nagy dolgairól – többek közt erről nótáztak Pusztaföldváron az V. Népzenei Találkozón, melyre a határon túlról is érkeztek vendégek. Több mint százharminc résztvevője volt a szombati eseménynek, melynek célja a népzene népszerűsítése volt.

Idén ötödik éve, hogy Pusztaföldváron a Bartók Béla Művelődési Ház és a Búzavirág Népdalkör Népzenei Találkozót szervez, ebben az évben február 27-én rendezték a programot, melyet a dél-békési község polgármestere, Dr. Baranyai István nyitott meg. Köszöntőjében örömét fejezte ki, amiért ennyien összegyűltek a nemes célért, melynek elérésében a fiatalabb korosztály is közreműködött. Ez az első előadásban is megnyilvánult, ugyanis a találkozót a Földvári Ifjúsági Citerazenekar műsora indította Juhász Kálmán vezetésével.

A fiatalok után a határon túlról érkezett vendégek következtek, akik már a pusztaföldváriak barátaivá váltak az évek során. A kisiratosi Rónasági Citerazenekar létrehozását Almási Vince polgármester kezdeményezte. Utánuk a csorvási Nefelejcs Népzenei Egyesület lépett pódiumra, a csoport idén ünnepli fennállásának huszadik évfordulóját, nemcsak Magyarországon, hanem a hazánkkal határos országokban is szerepeltek már. A szombati találkozóra Nagyszénásról két egyesület is érkezett, hogy bemutassák kiemelkedő népzenei tudásukat, a Kurticsi Citerazenekar és az Aranyvessző Népdalkör. A csanádapácai Dohánylevél Népdalkör igencsak jó példa arra, hogy a dal szeretete összehozza az embereket, ők tizennyolcan érkeztek a dél-békési községbe, előadásukban népdalokat és mulatós énekeket is hallhattunk. Az orosházi Bokréta Népdalkör több éve jó kapcsolatot ápol a pusztaföldváriakkal, a hölgykoszorú számára a találkozó nemcsak a tavasz közeledtét jelzi, hanem egy új évad kezdetét is, ők is szebbnél-szebb népdalokkal örvendeztették meg dalos társaikat. Az előadások sorát a házigazda Búzavirág Népdalkör éneklése és a Földvár Citerazenekar műsora zárta.

– Rendezvényünk célja, hogy jó kapcsolatot ápoljunk a környék népdalköreivel. Összesen 132-en gyűltünk ma össze, bízva abban, hogy magunk szórakoztatása mellett népszerűsítettük a népdalt, melyet sajnos egyre kevesebben művelnek már – mondta el a Likefestoonnak Palyov Pál, a Búzavirág Népdalkör vezetője.

A február végi program közös ebéddel és mulatozással végződött, a talpalávalóról Boros István zenész gondoskodott.

Kiss Anna

Hagyjon üzenetet

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.