Körösladányba került a serleg

jan 25, 16 Körösladányba került a serleg

A hétvégén rendezték Kondoroson azt a nagyszabású teremkupát, ahol tizenkét megyei első osztályú, valamint négy megyei másodosztályú labdarúgó egyesület csatározott a felkészülés jegyében.

Az egyesületek négy csoportra osztva vívtak körmérkőzéseket, az első két helyezett jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba. Az első három csoport szombaton játszotta le a mérkőzéseit, vasárnap a negyedik csoport küzdelmeire, valamint a helyosztókra került sor.

A csoportmérkőzések után a mezőny nyolc csapatra redukálódott, amelyek még versenyben maradtak a győzelemért. Az A-csoportot a Kondorosi TE nyerte magabiztosan, kilenc pontot begyűjtve, maguk mögé utasították a második helyen továbbjutó Szarvasi FC-t. Az Orosházi Rákóczi Vasas és a Méhkerék osztozott a B-csoport első két helyén. A C-csoportot élen zárta a Szeghalmi FC, őket követte a Tótkomlósi TC. Másnap a D-csoportban a Körösladány és a Szabadkígyós emelkedett ellenfelei fölé.

A negyeddöntőkben kiélezett és meglehetősen egyértelmű mérkőzéseket is láthatott a közönség. A Méhkerék kiütötte a Kondorost 5:2 arányban, a Szeghalom gól nélküli döntetlent követően büntetőkkel jutott tovább a Szabadkígyós ellen. Az Orosházi Rákóczi Vasas minimális gólkülönbséggel szenvedett vereséget a Szarvastól, a Körösladány 5:0 arányban magabiztosan abszolválta a Tótkomlós elleni mérkőzését. A döntőbejutásért a Méhkerék a Szeghalommal mérkőzött meg. A sok gólt hozó összecsapásból a méhkerékiek kerültek ki győztesen 9:4 arányban. A másik ágon a Körösladány múlta felül a szarvasiakat, a mérkőzés végeredménye: 5:3 – tudtuk meg az eredményeket a bmsextra.hu tudósításából.

A döntőben a Méhkerék és a Körösladány mérte össze erejét. A Körösladány 4:2 arányban aratott győzelmével emelhette magasba a győztesnek járó díjat. A harmadik helyért: Szeghalmi FC – Szarvasi FC 5 – 5. Büntetőrúgásokkal 2:0 arányban győzött a Szeghalom.

A torna legjobb kapusának járó díjat Nagy Bálint Attila, a Körösladány hálóőre vehette át, a legjobb mezőnyjátékos a méhkeréki Danczik Pál lett, a gólkirályi címnek Kéki Csaba örülhetett. A kondorosi kupát idén először bonyolították le, a szervezők reményei szerint jövőre ismét megrendezik a tornát.