Kick-box: érmek a fővárosból

máj 19, 16 Kick-box: érmek a fővárosból

Budapesten rendezték az elmúlt napokban a 22. Magyar Kick-box Világkupát. A több mint kétezer versenyzőt felvonultató megmérettetésnek az orosházi Contact Kick-box és Thai-box Harcművészeti Egyesület versenyzői is részesei voltak. Többen kiváló szerepléssel, éremmel zártak.

A május 12-15. között Budapesten rendezett Magyar Kick-box Világkupára harminc ország, mintegy 2150 versenyzője regisztrált. A zöld öv alatti kategóriában versenyzett Chalmovszki Mátyás, Farkas Dominik, Friedl Flórián, Nagy Lilla, míg a felnőtt kategóriákban Daraki Zoltán, Deli Roland, Németh István indultak. Az orosházi versenyzők valamennyien kitettek magukért, többen a dobogóra is állhattak.

Kiváló ugrórúgásainak is köszönhetően aranyérmet szerzett light -60 kg-ban Nagy Lilla, kick light-ban pedig ezüstérmes lett. Chalmovszki Mátyás technikai repertoárját bemutatva light kategória 75 kg-ban harmadik, Daraki Zoltán megfontolt bunyózással kick light +75 kg-ban és light felnőtt -94 kg-ban szintén harmadik lett. A light kategória -75 kg-ban Friedl Flórián a dobogó harmadik fokára állhatott, míg kick light -75 kg-ban második lett – adta hírül az egyesület.

A vezetőedző, Puravecz Péter szerint kemény fizikai munkára és mentális kitartásra volt szükség versenyzőitől a dobogós helyezések eléréséhez.