Bravúros Előre győzelem a Ligakupában

szept 18, 14 Bravúros Előre győzelem a Ligakupában

Debrecenbe látogatott szeptember 16-án, kedden a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A Ligakupa második fordulójában idegenben lépett pályára csabai csapat és győzelmével sokakat meglepett.

A Ligakupa B csoportjában a Békéscsaba együttesét fogadta a DVSC-TEVA az Oláh Gábor utcai stadionban. Kondás Elemér korábbi nyilatkozatai alapján mindenki arra számított, hogy a B csapattal fog pályára lépni a hajdúsági együttes. Ez nem így történt, a Loki nem vette félvállról a mérkőzést, és jórészt az első keretben szereplő játékosok kaptak lehetőséget a találkozón.dvsc.hu4

Mezőnyfölényben játszott az első osztályú DVSC csapata, de nem tudtak a csabai védelem mögé kerülni. Egy gyors kontra végén Kertész Tamás a jobbösszekötő helyéről lőtt a hosszúba, így már a 17. percben vezetést szerzett a Békéscsaba. A második találatra sem sokáig kellett várni Vólent a 21. percben volt eredményes, ezzel 0-2-re alakítva a mérkőzést.

A hazai gárda a gólok ellenére sem adta fel a próbálkozást, időnként beszorították a lila-fehéreket. Ez a 35. perben Mészáros révén góllá érett, a játékos az ötös jobb sarkából talált a kapuba.

dvsc.hu3A második félidőben sem változott a játék, a Loki csapata támadott, a vendégek pedig a védekezésből indítottak egy-egy kontrát. A csabaiak az 52. percben kiharcoltak egy tizenegyest, azonban Borbély a lécet találta el. Kicsit később a 65. percben már gólnak is örülhettek békéscsabaiak Lőrinczy remek cselei után Vólenthez passzolt, ő pedig a kapuba jutatta labdát, ezzel megszerezve második gólját így 1-3-ra alakítva a meccs állását. A végjátékban szépíteni tudott DVSC a 81. percben Lázár Pál beívelése után Volas bólintott a hálóba. A hátralévő időben Ferenczit állította ki a játékvezető szövegelésért.dvsc.hu2

Megérdemelten nyert a taktikusan játszó fiatal békéscsabai csapat. Bizakodásra adhat okot a jó erőket felvonultató NB I-es Debrecen elleni győzelem.

Ligakupa B csoport, 2. forduló
DVSC-TEVA – Békéscsaba 2-3 (1-2)
Oláh Gábor utcai stadion, 800 néző. Vezette: Nagy R. (Márkus, Punyi)
DVSC: Verpecz – Lázár, Brkovics, Mészáros, Ferenczi – Varga K. (Seydi 46.), Zsidai, Bouadla (Ludánszki 84.), Szakály – Kulcsár (Volas 60.), Tisza (Dombi 55.) Békéscsaba: Czuczi – Balogh Milán, Balogh Miklós, Pataki, Király, – Kertész (Viczián 61.), Borbély, Lőrinczy (Zámbori 91.), Balázs (Tölgyesi 55.) – Prasler, Vólent (Szántó 73.) Gól: 0-1 Kertész (17.), 0-2 Vólent (21.), 1-2 Mészáros (35.), 1-3 Vólent (65.), Volas (81.)
Sárga lap: Szakály (52.), Mészáros (92.)
Kiállítva: Ferenczi (89.)