Birkózás: Antal Dániel harmadik az ob-n

szept 30, 15 Birkózás: Antal Dániel harmadik az ob-n

Szép eredményeket értek el térségünk sportolói a hétvégén. Az Orosházi Spartacus Birkózó Klub tehetségei Budapesten és Tatabányán versenyeztek.

Szeptember 26-án rendezték Tatabányán a Junior Kötöttfogású Magyar Bajnokságot, amely az év második felének első egyéni megmérettetése volt. A tatabányai sportcsarnokban négy orosházi versenyző lépett tatamira, melyből hárman pontszerző helyen végeztek. A 60 kilogrammosok között Rácz György 5. helyezett, 66 kg-ban Antal Dániel 3. helyezett, 74 kg-ban pedig Hódi Kevin az 5. legjobb versenyzőnek bizonyult.

Szintén ugyanezen a napon Budapesten, az FTC népligeti edzőközpontjában nemzetközi szabadfogású birkózóversenyt rendeztek. A megmérettetésen 21 egyesület majd 170 versenyzője képviseltette magát. A Spartacustól 10 birkózó vágott neki a küzdelmeknek. Elsődleges cél a tapasztalatszerzés volt, azonban születtek szép eredmények. Kungli Csaba gyermek korosztályban 35 kg-ban 6. helyen végzett. A diák II. korosztályban 38 kg-ban Molnár Tibor a dobogó harmadik fokára állhatott fel.