Arad ötnyelvű turisztikai kalauza

Arad ötnyelvű turisztikai kalauza

A legérdekesebb, legnevezetesebb látnivalókat, az épített örökség kiemelkedő műemléképületeit, leírásait tartalmazó, ötnyelvű turistakalauzt készíttetett Arad Polgármesteri Hivatala. A kiadvány a VITO – Közép- és Kelet-Európa történelmi városainak fejlesztése elnevezésű uniós projekt keretében készült.
Arad kulturális turistakalauza román, magyar, angol, német és francia nyelven ismerteti a látványosságokat és 1000 példányban nyomtatták. A leírások mellett térképeket, fotókat tartalmaz a nevezetességekről, a történelmi örökségről. „A kulturális turizmus az általánosságban meghatározott turizmus egyik sajátos ága, amelynek célja az épített örökség, a kulturális sokszínűség (újra)felfedezése és bemutatása, a nemzetek és nem utolsó sorban az emberek közötti kapcsolatok továbbfejlesztése, hisz a turizmus a kultúra és a gazdaság mezsgyéjén helyezkedik el, több ponton is kapcsolódik egymáshoz” – mondta ezzel kapcsolatban Nora Groşan a VITO-program aradi projektvezetője.
A turistakalauz kiadásának vezérfonalát Arad kulturális és épített örökségének bemutatása jelenti, de cél ugyanakkor a turizmus-fogyasztók idekötése, igényeik kielégítése, a város épített örökségének felleltározása, annak megállapítása, hogy ezek közül hány épület, hely, látványosság képezhet vonzó látnivalót az ideérkezők számára. De az sem leplezett cél, hogy a turistakalauz elősegíti a város látványosságainak értéknövelését, a vendégek pedig itt tartózkodásukkal hozzájárulnak Arad és a térség gazdasági növekedéséhez, a fenntartható fejlődéshez, a környezetvédelemhez.
A kalauz megjelenését követően javaslatok születnek arra vonatkozólag, miként lehetne célszerűen, gyakorlatiasan megoldani az épített és kulturális örökség látogathatóságát, miként kaphatnak a vendégek még több pontos információt a szállás- és étkezési lehetőségekről, hogyan lehetne az aradi nevezetességeket még hatékonyabban, céltudatosabban kommunikálni azokkal, akik érdeklődnek a város iránt.

A VITO-projektről

A VITO – Közép- és Kelet-Európa történelmi városainak fejlesztése elnevezésű nemzetközi projektben nyolc ország városai vesznek részt, a finanszírozást az unió Délkelet Európai Nemzetközi Együttműködési Programja biztosítja. Ennek a határokon átnyúló programnak a célja, hogy fejlessze a térség történelmi városait, konzerválja az épített örökséget, javítsa az itt lakó emberek életminőségét valamint a turisztikai potenciál hatékony kihasználását. A pályázat összköltségének 85 százalékát az Európai Unió finanszírozza, a többi 15 százalékot az önkormányzatok teszik mellé. A projekt teljes költségvetése 159 500 euró.

Hagyjon üzenetet

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>