Eseménydús mérkőzősen nyert az Előre a sereghajtó ellen

Sze 29, 14 Eseménydús mérkőzősen nyert az Előre a sereghajtó ellen

A Balmazújváros csapatát fogadta a Békéscsaba a labdarúgó NB II 7. fordulójában. A vendégek nem dicsekedhettek túl jó eredményekkel, hiszen mindössze 2 pontot szereztek és a tabella utolsó helyét foglalták el. A balmazújvárosiak ezúttal sem örülhettek, hiszen gólokban gazdag találkozón szenvedtek vereséget.

Mindkét csapatnak fontos volt a győzelem a találkozón, hiszen eddigi eredményeik nem voltak túl acélosak Merkantil Bank NB II Ligában. Ennek megfelelően a 8. percben meg is született az első hazai találat. Berkit rúgták fel a 16-oson belül a bal oldalon az alapvonal közelében, a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Borbély a jobbra vetődő kapus mellett laposan a bal alsó sarokba bombázta, 1–0.

A 22. percben megszületett az emberhátrányban játszó lila-fehérek második gólja, Szilágyi Péter a 16-os vonaláról ballal megcélozta a kaput, a lábak között utat találva a jobb alsó sarokban kötött ki a labda, 2–0.

Nem sokkal később a 29. percben szépíthettek volna a vendégek, Szilágyi Péter a levegőben ütközött a 16-oson belül, a játékvezető tizenegyest ítélt. Kiss László volt az ítélet végrehajtó, ám lövése után a felsőlécről kipattant a labda.

Az első félidő 44. percében ismét Szilágyi volt az egyik főszereplő, remek kiugratása után Kertész tört be a tizenhatosra majd 11 méterről kapufás gólt szerzett, 3-0.

Balog Zsolt az 51. percben 16-oson belül buktatta Rezneket, újabb 11-es. Kis Róbert jobb sarokra tartó lövését Póser gyors vetődéssel kiütötte.

Két perccel később az Előre Szilágyi Péter révén ismét gólt szerzett. Egy jó labdát követően a kimozduló Szalma mellett 8 méterről a kapu bal oldalába emelte a labdát a viharsarkiak jó formában lévő játékosa, ezzel már 4—0.

A végére visszavettek a hazaiak talán túlságosan is az 57. percben Angyal ballal a 16-os bal sarkáról kilőtte a hosszú felső sarkot, 4—1.

Vachtler jobb oldali beadása után Reznek 10 méterről ballal a bal alsó sarokba lőtt a 89. percben, 4—2-re alakítva a végeredményt.

A vendégek nem tudták kihasználni a 75 percen át tartó emberelőnyüket, ráadásul két tizenegyest is elhibáztak. Az utóbbi meccseken egyre jobb formát nyújtó Békéscsaba 1912 Előre emberhátrányban is magabiztosan nyerni tudott, otthon tartva ezzel a fontos három bajnoki pontot.

bekescsaba_1912_elore(1)

Békéscsaba 1912 Előre–Balmaz-Kamilla 4–2 (3–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 500 néző. V.: Karakó Ferenc (Galán Roland, Punyi Gyula).
Békéscsaba: Póser – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Borbély, Prasler (Szilágyi P., 19.) – Berki (Király P., 90.), Viczián, Kertész (Balázs R., 78.) – Vólent. Vezetőedző: Zoran Szpisljak.
Balmazújváros: Szalma – Sigér, Vachtler, Papp F., Virág – Kiss L. (Andorkó, 64.), Müller – Pintér N. (Angyal, 46.), Batizi-Pócsi, Kállai (Reznek, 46.) – Kis R.
Sárga lap: Szilágyi P. a 29., Papp F. a 31., Juhász Gy. A 34., Sigér a 68. percben.
Kiállítva: Vólent (törlesztésért) a 16. percben.