Bajnokok a csabai röplabdások

máj 14, 15 Bajnokok a csabai röplabdások

Tegnap játszották a női röplabda NB I. fináléjának negyedik összecsapását, a címvédő Békéscsaba 2-1-es előnynél fogadta a Vasas Óbuda csapatát. A csabaiak semmit sem bíztak a véletlenre, és hazai pályán gyűjtötték be zsinórban második bajnoki címüket.

Közel 2 000 néző várta tegnap a bajnokavatást a békéscsabai Városi Sportcsarnokban, a női röplabda NB I. döntőjének negyedik mérkőzésén. A csabai lányok a finálé első meccsét idegenben húzták be, majd hazai környezetben is győztek, ám a harmadik találkozót elbukták Budapesten, így 2:1-es vezetéssel várták a szerdai negyedik találkozót.

Az első játszma nem indult valami fényesen a hazaiaknak, 10:10 után 17:11-re lépett meg a vendég együttes, ám egy 9:2-es szériával máris 19:19-re alakult az állás, végül 24:23-ra a Békéscsaba nyerte a szettet. A második játékban többnyire a csabaiak irányítottak, ám ezúttal a Vasas fordított, 1:1. A folytatásban ellentmondást nem tűrően röplabdáztak a békés megyei hölgyek, a harmadik játékot 24-16-ra nyerték, ami után összeroppant a budapesti alakulat és simán, 24:11-re bukták el a negyedik szettet, amivel a Linamar-Békéscsabai RSE 3:1-es összesítéssel zsebelte a döntőt.

11069943_679032245535815_6588986344391305593_n

– Nagy teher volt rajtunk, sokat is hibáztunk, de amikor szükség volt rá megindult a játékunk. Hatalmas öröm újra bajnoki elsőséget ünnepelni – mondta el Kormos Mihály mester a mérkőzés után.

A csabaiak történetük második bajnoki címének örülhettek. Túl sokat nem kell visszamenni az időben az előző sikerig, mivel a tavalyi idényben is ők emelhették magasba a trófeát, így már második éve Békéscsabáé az ország legjobb női röplabda gárdája.