2020. március 25. szerda
Likefestoon / Aktuális / Orosházi ezüstérem a Kéttusa Diákolimpián

Orosházi ezüstérem a Kéttusa Diákolimpián

Kedden rendezték a Kéttusa Diákolimpia országos döntőjét Kecskeméten. A megyei selejtezők legjobbjaiból álló viadalon orosházi ezüstérem született.

Április 21-én került sor a Diákolimpia országos döntőjére kéttusában. A kecskeméti megmérettetésen a megyei selejtezők legjobbjai indulhattak, közel 600-an. A verseny céljául tűzte ki, hogy az egészséges életmód mindennapos része legyen a diákok életének.

A viadal szervezését a Bács-Kiskun Megyei Diák- és Szabadidősport Egyesület, illetve a Magyar Öttusa Szövetség vállalta magára. Az úszó futamok a Kecskeméti Fürdőben zajlottak, a futásnak a Benkő Zoltán Szabadidő Központ adott otthont. A szervezők nem titkolt célja, az öttusa utánpótlás-nevelés kiaknázása, erről Balogh Bágor, kétszeres világbajnok, olimpiai ezüstérmes öttusázó is szót ejtett a helyszínen.

A kéttusa a 100 méteres gyorsúszást és az 1600 méteres futást foglalta magában, és először került be a diákolimpiai programba. Dél-Békést az orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégium növendéke, Nagy Imola képviselte. Az V. korcsoportban, a lányok küzdelmében 37-en indulhattak. Imola 11. helyet érő időt úszott, de futásban messze a mezőny felett állt, így a második helyet szerezte meg. Felkészítői Patyiné Bogdánffy Ágnes és Almási Gyula voltak.

Juhász Ádám

Fotó: Patyiné Bogdánffy Ágnes facebook

Szerzőnk: Szerkeszto

Nézze meg ezt is!

Almási Ferenc bronzérmes az EB-n

A 130 kilogrammos Almási Ferenc jobban bírta mint a román Hutuleac, és 3-1-re győzött. Június …