Vasárnapi labdarúgó eredmények

ápr 20, 15 Vasárnapi labdarúgó eredmények

Vasárnap három mérkőzést rendeztek a megyei labdarúgó bajnokságokban, köztük egy dél-békési rangadót. A Pusztaföldvár némi meglepetésre legyőzte a tavasszal jól szereplő Kevermest.

Megye I. osztály

Szombaton játszották:

Méhkeréki SE 3–1 Mezőhegyesi SE

Gólszerzők: Lukucz M., Knyihár D., Sztojka Á., illetve Kovács Z.

A tavaszi idényben két remekül teljesítő, veretlen együttes csapott össze a megyei első osztályban, a Méhkerék a Mezőhegyest fogadta. A vendégek jól kezdték a meccset, Kovács Zoltán révén az első negyed órában megszerezték a vezetést, ami nem tartott sokáig, perceken belül érkezett Lukucz Mihály válasza. Az első félidőben a mezőhegyesi Szabó Árpád szabálytalanságát piros lappal értékelte a játékvezető, ami rányomta a bélyegét a találkozó végkifejletére. A hazaiak érvényesítették az emberelőnyt, Knyihár Dániel és Sztojka Ádám is betalált, ami kialakította a 3-1-es végeredményt. A dél-békési gárda egy helyet visszacsúszva hetedik a tabellán.

Megye III. osztály A csoport

Mezőmegyer SE 2–5 Magyarbánhegyesi FC

Gólszerzők: Nagy P., Botyánszki A., illetve Lakatos Á. 3, Málik I., Bozsár G.

A harmadik ligában az ötödik Mezőmegyerhez, az őket követő Magyarbánhegyes látogatott. Az első találatra fél órát kellett várni, amikor Málik István szerzett vezetést a vendégeknek. A félidőben nem esett több gól. A második játékrészben beindultak az események, az 54. percben Nagy Péter egyenlített, rá 4 percre Bozsár Gábor szerezte meg a vezetést a Magyarbánhegyesnek, majd Lakatos Ákos 10 percen belül kétszer is betalált, 2-4. A 74. percben Botyánszki András szépített, ám a végjátékban Lakatos harmadszor is eredményes volt, amivel 5-2-re győzött a Magyarbánhegyes. A megszerzett három ponttal két helyet előre ugorva hatodikak.

Zsadányi SE 0–2 Kaszaper FC

Gólszerzők: Györgyi T., Béres Á.

A tavasszal szárnyaló kaszaperiek az utolsó előtti Zsadányhoz látogatta szombaton. A dél-békési alakulat ezúttal is jó formát mutatott, a 38. percben Györgyi Tamás szerezte meg a vezetést, majd a 80. percben Béres Árpád duplázta meg az előnyt. A Kaszaper a hatodik helyen várta a találkozót, győzelmükkel a negyedik helyig léptek előre.

Vasárnap játszották:

Pusztaföldvári LK 4–3 Kevermes SE

Gólszerzők: Somogyvári T. 2, Valaczkai T., Hatfaludy L., illetve Vasadi S. 2, Túró S.

Kevermesi győzelmet ígért a hétvége dél-békési rangadója, a tavasszal jól szereplő Kevermes Pusztaföldvárra utazott vasárnap. Az első félidőben hidegzuhanyként jött a vendégeknek Somogyvári és Valaczkai gólja, amire még a játékrész vége előtt Vasadi és Túró válaszolt. A második 45 percben Hatfaludy szerzett vezetést a hazaiaknak, amire két percen belül érkezett a válasz, ismét Vasadi volt eredményes. A 81. percben Somogyi döntötte el a találkozót, némi meglepetésre a Pusztaföldvár otthon tartotta a három pontot. A Kevermes két helyet csúszott vissza, hetedikek a tabellán, a pusztaföldváriak egy helyet léptek előre, és tízedikek.

Megye III. osztály B csoport

Végegyházi SE 0–1 Kétsopronyi Rákóczi SE

Gólszerző: Kékesi M.

A Végegyházának égető fontosságú lett volna a győzelem a dobogóért folytatott harcban, erre minden esélyük megvolt hazai pályán, a Kétsoprony ellen. A mérkőzés már a 14. percben eldőlt, a vendégek Kékesi Mátyás jóvoltából szerezték meg a vezetést, amire a dél-békésiek nem tudtak válaszolni. Vereségük ellenére megtartották ötödik helyezésüket.

Telekgerendási SC 3–3 Medgyesbodzás-Gábortelep

Gólszerzők: Kolárovszki G., Csicsely P., Bohus B., illetve Deák A. 2, Baukó R.

A nyolcadik Medgyesbodzás-Gábortelep az őket megelőző Telekgerendáshoz látogattak vasárnap. A vendégek számára jól indult az összecsapás, Baukó és Deák révén 2-0-s előnyre tettek szert a 25. percig, amire az első félidő vége előtt Kolárovszki, majd az 50.percben Csicsely válaszolt. A 75. percben már a hazaiaknál volt az előny Bohus góljával, a vendégek nem sokkal a lefújás előtt tudtak csak egyenlíteni. A döntetlennel megtartották nyolcadik helyüket a dél-békésiek.