Böczögő Dorina is döntős az Európai Játékokon

jún 17, 15 Böczögő Dorina is döntős az Európai Játékokon

A háromtagú magyar csapatból Makra Noémi mellett Böczögő Dorina is érdekelt lesz a bakui I. Európa Játékok tornász döntőjében. A két békéscsabán versenyző lány közül Makra felemás korláton még vasárnap, Böczögő hétfőn az egyéni összetettben vívta ki a finálés szereplés lehetőségét.

A magyar csapat a 9., Makra Noémi összetettben a 6. helyről folytathatta az I. Európa Játékok tornászversenyét, végül mégsem az 53,398 pontot Noémi, hanem az ugyancsak a Rácz Lukács Tornacsarnokban edző, 53,764 egységet magáénak tudó 11. helyen záró, orosházi származású Böczögő Dorina került be 76 indulóból a csütörtöki összetett döntőbe.

Dorinánál mostanában a gerenda az egyetlen igazán „nem szeretem” szer, a tíz centi széles, öt méter hosszú alkalmatosságon bemutatott 12,766 pontot érő, 25. helyet jelentő gyakorlata így is a magyar csapat legjobb eredménye volt (Makra: 12,466, 31. hely; Divéky Luca: 11,333, 57. hely).

A 23 éves tornásznő talajon egészen jó előadással rukkolt ki (13,566), és ezzel összetettben megelőzte klubtársát. Talajon a pontszámok alapján a 11. helyen végzett, s mivel csak nemzetenként egy versenyző juthat tovább (a belga Verschueren és a holland Pikul is kiesett), csak hajszállal maradt le a döntőről, második számú tartalék. Noémi sajnos itt is rontott, ezért csak 12,400 pont szerepelt a neve mellett, amivel 39., összetettben 12. lett Unyatinszki Mihály és Unyatinszkiné Karakas Júlia tanítványa.

150615_boczogo_dorina_torna-1024x576

— Összességében elégedett vagyok a csapattal, kisebb hibáink voltak, a nagyobbakat viszont elkerültük — beszélt a magyar csapat teljesítményéről az interjúzónában Böczögő Dorina. Hazánk lányai végül 107,162 ponttal a 9. helyen zártak.

A nap további magyar érdekeltségű történései közül élre kívánkozik, hogy Szabó Gabriella, Kárász Anna, Kozák Danuta, Vad Ninetta összeállítású női kajak négyes szerezte meg az 1. Európai Játékok első magyar aranyérmét, a Kammerer Zoltán, Szalai Tamás férfi kajak kettes a másodikat, kenu egyesben Vajda Attila bronzérmet szerzett. Férfi K–2 200 m-en a gyomaendrődi, ma már Újpesten versenyző Tótka Sándor Molnár Péterrel futamában 2. lett és kettősük bejutott a döntőbe.