EUROUNDERGROUND

máj 18, 12 EUROUNDERGROUND

FESTIVALUL INTERNAŢIONAL DE TEATRU EUROUNDERGROUND

EDIŢIA A II-A

 17 – 27 mai 2012

 SPAŢII DE JOC:

Sala mare a Teatrului Clasic „Ioan Slavici“ Arad

Sala Studio

Sala Teatrului de Marionete

Club Grand Bulevard (Bulevardul Revoluţiei nr. 78)

Club Flex (strada Unirii nr. 5)

Teatrul Vechi (strada Gheorghe Lazăr, nr. 1 – 3 )

 PROGRAM:

 Joi, 17 mai

Ora 19,00 – sala Studio – Teatrul ACT Bucureşti – 9 GRADE LA PARIS, regia – Peter Kerek

Ora 21,30 – sala mare – Teatrul METROPOLIS Bucureşti – VOCEA UMANĂ (regia – Sanda Manu, one-woman-show OANA PELLEA)

Vineri, 18 mai

Ora 19,00 – sala Studio – Teatrul ACT Bucureşti – CAPRA CU TREI IEZI (Un studiu gastronomic), regia – Alexandru Dabija

Ora 20,30 – Teatrul Vechi – Compania Teatrală 1980 (Japonia) – CRAPUL şi STAŢIA DE AUTOBUZ, regia – Den Fujita

Ora 22,30 – Club Grand Bulevard – Teatrul 74 Târgu Mureş – CRASH TEST DUMMY, regia – Nicoleta Dănilă

Sâmbătă, 19 mai

Ora 11,00 – sala Studio – AMIFRAN Arad - LA PRINCESSE  ET LE PORCHER, regia – Florin Didilescu

Ora 19,00 – sala mare – Teatrul German de Stat Timişoara – URÂTUL, regia – Theodor Cristian Popescu

Ora 21,00 – sala Studio – Teatrul ACT Bucureşti – XXL (FAT PIG), regia – Cristi Juncu

Ora 22,30 – Club Grand Bulevard – Teatrul ARIEL Târgu Mureş – KAMIKAZE, regia – Alina Nelega

Duminică, 20 mai

Ora 18,00 – sala mare – FIGURA STUDIO Gheorghieni – CEASUL ÎN CARE NU AM AFLAT NIMIC UNUL DESPRE CELĂLALT – spectacol de teatru – dans, regia – Yvette Bozsik

Ora 19,30 – sala Studio – Teatrul ACT Bucureşti – DUMNEZEUL DE A DOUA ZI, regia – Claudiu Goga

Ora 21,00 – Teatrul Vechi – Compania Teatrală 1980 (Japonia) – CRAPUL şi STAŢIA DE AUTOBUZ, regia – Den Fujita

Luni, 21 mai

Ora 18,00 – sala Teatrului de Marionete – Compania Teatrală ARADI KAMARASZINHAZ – DECALOGUL DUPĂ HESS, regia – Tapaszto Erno

Ora 19,00 – sala Studio – Teatrul ACT Bucureşti – JOCURI ÎN CURTEA DIN SPATE, regia – Bobi Pricop

Ora 21,30 – Club Flex – Asociatia PiatrArt (Teatrul p Buni)  in parteneriat cu Teatrul Tineretului Piatra-Neamt – JOCUL DE-A ADEVĂRUL, regia – Ştefan Iordănescu

Marţi, 22 mai

Ora 19,00 – sala mare – Teatrul ANDREI MUREŞANU Sfântu Gheorghe – MAI ÎNTÂI TE NAŞTI, regia – Radu Afrim

Ora 21,00 – sala Studio – Teatrul LUNI de la GREEN HOURS Bucureşti – FICŢIUNI MICI DE ROMÂNIA, regia – Eugen Jebeleanu

Ora 22,30 – Club Flex – Compania UNTEATRU Bucureşti – FRUMOASA CĂLĂTORIE A URŞILOR PANDA POVESTITĂ DE UN SAXOFONIST CARE AVEA O IUBITĂ LA FRANKFURT, regia – Cătălina Buzoianu

Miercuri, 23 mai

Ora 19,00 – sala Studio – Teatrul Naţional I.L. CARAGIALE Bucureşti – FATA DIN CURCUBEU, regia – Lia Bugnar, one-woman-show Tania Popa

Ora 22,30 – Club Grand Bulevard – Teatrul LUNI de la GREEN HOURS – NOI 4, regia – Dorina Chiriac

Joi, 24 mai

Ora 16,00 – spectacol stradal/microbus – Teatrul Maghiar de Stat CSIKY GERGELY Timişoara – MADY BABY, regia - B. Fülöp Erzsébet, One-woman-show Borbély B. Emília

Ora 19,00 – sala mare – Teatrul German de Stat Szekszard (Ungaria) – URÂTUL, regia – Ştefan Iordănescu

Ora 21,30 – Club Grand Bulevard – Teatrul LUNI de la GREEN HOURS – TRUST ME IF U CAN,, un bar-show de Iris Spiridon

Vineri, 25 mai

Ora 18,00 – sala Studio – Teatrul Naţional MIHAI EMINESCU Timişoara – AEROPORT 1, regia – Ion Ardeal Ieremia

Ora 20,00 – Club Flex – Teatrul PIT – CIPSURI ŞI DALE, regia – Ioan Peter

Ora 21,30 – sala Studio – Teatrul Naţional MIHAI EMINESCU Timişoara – SALA DE AŞTEPTARE (Aeroport 2), regia – Ion Ardeal Ieremia

Sâmbătă, 26 mai

Ora 18,00 – sala mare – Compania MICROBIS Sibiu – ULTIMA ÎMBUCĂTURĂ DIN… DRAGOSTE, regia – Hugo Wolff, spectacol de teatru – dans

Ora 21,30 – sala Studio – Compania TEATRU DINANDINS Bucureşti – REALITATEA VIRTUALĂ, regia – Theo Herghelegiu

Ora 23,00 – Club Grand Bulevard – Compania N2 – IMPRO COMEDY SHOW, spectacol de improvizaţie

Duminică, 27 mai

Ora 18,00 – sala Teatrului de Marionete – Teatrul KOSZTOLÁNYI DEZSŐ / TRUPA URBÁN ANDRÁS (Subotica, Serbia) – BÉRES MÁRTA – ONE-GIRL SHOW, regia – András Urbán:

Ora 19,30 – sala mare – Teatrul Naţional LUCIAN BLAGA Cluj – Napoca – INSULA, spectacol – concert de Ada Milea

Ora 21,30 – sala Studio – Teatrul ODEON  Bucureşti – MICUL PRINŢ, regia – Carmen Lidia Vidu