2017. szeptember 15. péntek
Likefestoon / Aktuális / ONKC: Sima siker a Göd ellen

ONKC: Sima siker a Göd ellen

Nagyszerűen kezdődött az új idény felnőtt csapat számára. Nagy különbséggel, összesen 14 góllal győzték le a tavalyi bronzérmes Göd együttesét.

OXXO Energy Orosházi NKC – Gödi SE 35-21 (17-11).

NB I/B-s felnőtt női, kézilabda-mérkőzés. Orosháza, Eötvös Sportcsarnok, 200 néző.

Vezette: Gulybán, Örsi.

Orosháza:
Brunner – Antal 4, Takács 2, Som 6, Tobak 3, Hatala 3, Zsilák 5 Cserék: Makai, Késmárki (kapusok), Dancsó 6 (6), Zvolenszky 3, Kamuti 3, Székesi. Vezetőedző: Papp László.

Göd:
Megyes – Gyetván 8 (2), Petri 2,  Bagi 2, Solymos 2, Paróczy 2, Horváth L. 2, Hlúgyik 2, Sziráki 1. Vezetőedző: Tősér Tibor.

Kiállítások 4 ill. 10 perc.

Hétméteresek: 6 ill. 3.

Az elejétől fogva mi vezettünk először Hatala Virág vette be a gödi kaput. Nehezen lendültünk játékba sokat hibáztunk támadásban, de ennek ellenére fokozatosan léptünk el ellenfelünktől (5. perc 4-1). Védekezésünk jól működött, a hibáinkat ott tudtuk kompenzálni, jól zártunk vissza, több labdát is visszaszereztünk. A kapuban tétmeccsen először védett orosházi színekben Brunner Zsanett, és meg is hálálta Papp László bizalmát. Remekül védett, a Göd támadói csak elvétve tudták megzörgetni az orosházi hálót.. Éppen ezért az ellenfél vezetőedzője időkéréssel próbálta megtörni a lendületünket (17. perc 11-4). Ez akkor még nem sikerült neki, hiszen pár perccel később lelkes szurkolótáborunk számolta is a tizet a Pest megyei együtesre (23. perc 14-4). Som Ildikó remekül támadta a falat, többször eredményes is volt bátor játékával, de Takács Fruzsi passzai rendre megtalálták a beállókat. A félidő végére kissé kiengedtek a hazai lányok, a gyengébben teljesítő vendégeket és a játékrész végére csökkentettek hátrányukból (30. perc 17-11).

A fordulás után továbbra is döcögött a játék, az ötödik percig kellett várni az első hazai találatra, Zsilák Katalin volt eredményes. Ismét lendületbe jöttünk, újra nőtt a különbség a két együttes között. A 44. percben ismét tízgólos orosházi vezetést mutaott az eredményjelző (44. perc 24-14). Felszabadultan játszottunk, a Brunnert váltó Makai Veronika is többször túl járt a gödiek eszén. A véghajrá ezúttal nem tartogatott izgalmakat, csupán a különbség volt kérdéses. Az utolsó találatot ugyan a vendégek szerezték, de ez csak szépségtapasz volt, hiszen a félidei hatgólos előnyünket további nyolc góllal toldottuk meg. Így az első bajnoki mérkőzésünkön 14 góllal bizonyultunk jobbnak és gyűjtöttük be a győzelemért járó két pontot.

Papp László: – Nehezen lendültünk bele, de aztán sikerült nagy különbséggel győzni. Még messze nem nyújtottunk a legjobb teljesítményünket. Helyzetkihasználásban, pontosságban javulnunk kell.

Tősér Tibor: – Előzetesen is nehéz találkozóra számítottunk. Bíztunk benne, hogy jobban meg tudjuk nehezíteni a hazaiak dolgát, Ez nem jött össze ezen az estén.

Szombati eredmények:

Pénzügyőr SE- Hajdúnánás SK 25- 26
PC TRADE Szeged KKSE – Szentendrei NKE 26-18
Szent István OTP – Gyömrő VSK 36-24

Legközelebb szerdán, szeptember 13-án a Magyar Kupában lépünk pályára. A KSZSE vendégeként kell kiharcolnunk a továbbjutást. Majd szombaton folytatódnak az NB I/B keleti csoport küzdelmei. Egyik nagy riválisunkhoz az Eszterházy KFSC együtteséhez utazunk Egerbe.

Forrás: onkc.hu

Fotó: Tóth Emese

Szerzőnk: Földesi Szandra

Nézze meg ezt is!

ONKC: Sima továbbjutás a Magyar Kupában

Újabb nagy különbségű győzelmet szerezett az ONKC, ezúttal a Magyar Kupában. Szerda este a KSZSE vendégeként …