Likefestoon / Aktuális / ONKC: Megvan az első tavaszi pont

Szomszédvári rangadót vívott szombat délután az OXXO Energy Orosházi NKC. Nagy csatában egy pontot szereztek Hódmezővásárhelyen női kézilabdázóink.

Hódmezővásárhelyi LKC—OXXO Energy Orosházi NKC 23—23 (12—10)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés, Hódmezővásárhely, 200 néző.
Vezette.: Fibec, Herbák.

Orosháza: Brunner — ZSILÁK 3, HATALA 1, Som 6, Kamuti 4, Takács F. 4 (1), Antal 2. Cserék: Makai, Késmárki (kapusok), TÓTH S., Vörös 1, Dancsó 1, Zvolenszky 1. Vezetőedző: Papp László.

A Hódmezővásárhely legjobb dobója: Szepesi 10 (7).

Kiállítások: 6, ill. 14 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 2/1.

Koncentrált lendületes játékkal kezdtük a mérkőzést, hiszen 3-0-s szériával nyitottak Takács Fruzsináék. Ezután eszmélt a hazai együttes, fokozatosan felzárkózott, a 15. percben a Bajnokok Ligája-győztes Szepesi büntetőjével mutatott ismét egált az eredményjelző (5-5). Küzdős, hajtós találkozót hozott a két csapat csatája, igazi rangadó volt, melyben az első félidőben többnyire a hazaiak jöttek ki jobban. Öt perccel később már a házigazdák vezettek két találattal, ezt a szünetig sikeresen meg is őrizték (30. perc 12-10). – olvasható a club honlapján.

A második félidőt hasonlóan jól kezdték Papp László tanítványai, hiszen egy négygólos szériával már a mieink neve mellett jegyeztek több találatot. A folytatásban felváltva estek a találatok, rendre tartani tudtuk a kétgólos előnyünket még az utolsó tíz perc kezdetén is (50. perc 18-20). A végjátékban többször emberhátrányban kellett helytállnunk a vendégeknek ezt használta ki a Vásárhely és zárult döntetlennel a találkozó.

Bár az utolsó percekben ziccert és büntetőt is hibáztunk, összességében a csapat mérkőzésen nyújtott teljesítményével összeségében elégedett volt vezetőedzőnk.

– A végén kiénekelték a sajtot a szánkból, de jó volt látni, ahogy egymást buzdítva csapatként küzdöttünk és szereztünk egy pontot. Erre építhetünk a jövőben. – nyilatkozta Papp László a club honlapján.

Egy hét múlva szombaton Gyömrőn folytatódik az NB I/B-s bajnokság.

Forrás: onkc.hu

Szerzőnk: likefestoon

Nézze meg ezt is!

Almási Ferenc bronzérmes az EB-n

A 130 kilogrammos Almási Ferenc jobban bírta mint a román Hutuleac, és 3-1-re győzött. Június …