Napirenden a járás közbiztonsága

máj 02, 13 Napirenden a járás közbiztonsága

Járási Közbiztonsági Egyeztető Fórumot szervezett a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság április 30-án, Medgyesegyházán. A rendezvényre a dél-békési kistérség polgármesterei, jegyzői, polgárőrségei, iskolaigazgatói kaptak meghívást. A fórum témája a kistérség közbiztonsága volt.

A rendezvényen részt vett Polyák Zsolt, Békés megye rendőr-főkapitánya és dr. Bede Sándor, a Mezőkovácsházi Rendőrkapitányság vezetője.

-          Fórumunk célja, hogy közösen tekintsük át a térség közbiztonsági helyzetét. Szeretnénk tudni, hogy Önök hogyan látják településük, térségük bűnügyi helyzetét, mi az, amiben változást szeretnének – mondta Polyák Zsolt.

Ruck Márton, Medgyesegyháza polgármestere hangsúlyozta, szinte napi kapcsolatban állnak a Mezőkovácsházi Rendőrkapitánysággal. A város közbiztonsága sokat javult, ez a jó együttműködésnek is köszönhető. A polgármester jónak tartja a nagyobb mobilitást eredményező kerékpáros rendőri egység megalakítását, amihez Medgyesegyháza is hozzájárult két kerékpár vásárlásával.

Sódarné Varga Gyöngyi, Magyarbánhegyes polgármestere arról beszélt, településükön a Szebb jövőért egyesület és a roma lakosság közötti konfliktus borzolja a kedélyeket.

-          A provokációk – mindkét oldalról – szinte mindennaposak. Nem tudjuk, mi lenne a megoldás a helyzet normalizálására – fogalmazott.

Polyák Zsolt megyei rendőr-főkapitány válaszában kiemelte, ezt a problémát a közelmúltban az ombudsman is vizsgálta. A Békés Megyei Rendőr-főkapitányságtól tájékoztatást kért, milyen intézkedéseket tett a rendőrség.

-          Az ombudsman válasza az volt, a rendőrség megfelelő szinten, a jogszabályi előírásoknak megfelelően mindent megtett a vizsgált időszakban.

Varga Gusztáv, a mezőkovácsházi járás tankerületi igazgatója kiemelte, a rendőrséggel eddig is jó volt a kapcsolatuk a megelőzések tekintetében. A tankerület nyitott a jövőben is bármilyen rendőrségi kezdeményezésre, ami hozzájárul a diákok felvilágosításához, ismereteik bővítéséhez. Arról is beszélt, hogy a járás oktatási intézményeiben is előfordult már diákok közötti agresszió és pedagógusokat is ért incidens az intézmények falai között. Ezért több iskola zárva tartja napközben az ajtókat. Kérdezte, mi ilyenkor a teendő?

Polyák Zsolt válaszában kiemelte, ha a diákok bűncselekményt követnek el, mindenképpen rendőrt kell hívni. Ha pedig a pedagógust éri atrocitás, az hivatalos személy elleni erőszaknak minősül.

Fotó:  Kovács Erika

Hagyjon üzenetet

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>