Győzelemmel zárt az Orosházi FKSE

máj 11, 15 Győzelemmel zárt az Orosházi FKSE

Szombaton megszerezte első győzelmét az Orosházi FKSE férfi kézilabda együttese, az NB I. rájátszásának felsőházában. Az idény utolsó találkozóján hazai pályán múlták felül a Csurgó együttesét.

A szezon rájátszásának utolsó mérkőzésén mindkét csapat tét nélkül léphetett pályára, a csurgóiak a bronzéremért játszhatnak a Tatabánya ellen, az orosházi gárda a hatodik helyen zárja a bajnokságot. Ettől függetlenül a hazaiak számára presztízs kérdés volt, hogy ne pont nélkül zárjanak a felsőházban.

Jól kezdődött a találkozó az Orosháza számára, Gazdag büntetőjét Miklós Gergő védte, majd Cemas betalált a vendégek kapujába. Rohanós kézilabdát játszottak a felek, ami sokszor kapkodásba csapott át, mindkét oldalon sok hibát vétettek a játékosok, aminek eredményeként kevés gól született. A 10. percben Ostroushko találatával átvette a vezetést a Csurgó, de kisvártatva ismét a hazaiaknál volt az előny (13. p. 5-3). A 18. percben Lele büntetőből egyenlített, de a folytatásban már újra a orosháziaknál volt az irányítás. Remekül helyt állt az orosházi fal, a kapuban Herjeczki mutatott be bravúrokat, így a félidő végéig magabiztosan őrizte előnyét az OFKSE, a szünetben 13-10-et mutatott az eredményjelző.

Németh Gábor találatával indult a második játékrész, majd ismét Herjeczkinek tapsolhatott a publikum, aki a büntetőjét kapufára lövő Gazdag ismétlését hárította. Felpörgött az orosházi együttes, négy perc elteltével már 15-10-re vezettek, ám ekkor megint jött a kapkodás, újra a zöld-sárgák hálóőrének kellett parádéznia, hogy a Csurgó ne tudjon közelebb férkőzni. A gyakran emberelőnybe kerülő vendégek szívósan küzdve egy gólra megközelítették az Orosházát, ekkor Buday lélektani fontosságú gólokkal tartotta versenyben csapatát. Az 52. percben Pordánnak újfent sikerült egalizálnia, de Benis Bence duplájával megint kettővel vitt az orosházi együttes. Egy perccel a vége előtt Lele hétméteresből még kozmetikázott az eredményen, de a parázs hangulatú végjátékban már nem született újabb találat, maradt a 23-22, így először örülhetett győzelemnek az Eötvös-csarnok közönsége a rájátszásban.

11245164_755207681262359_693360129_o

– Olyan mérkőzést láthattunk, amely mintha a szezon első, nem pedig az utolsó meccse lett volna. Nagy harc folyt a pályán, mindenki odatette magát. Sikeres szezont zártunk, feljutottunk a felsőházba, az EHF-kupában pedig attól a dán csapattól kaptunk ki, amely a döntő felé halad. Nagyon boldogok vagyunk, hogy a felsőházban is megszereztük első pontjainkat – mondta el Vladan Jordovic a mérkőzés után.

Az Orosházi FKSE két ponttal zárta a rájátszást, ami a hatodik helyre elegendő. A bajnoki döntőt a címvédő MKB-MVM Veszprém és a MOL-Pick Szeged vívja, a bronzmérkőzésen a Csurgó és a Tatabánya csapnak össze.