2017. november 22. szerda
Likefestoon / Aktuális / Foci: Figyelmeztetések, eltiltások, büntetések

Foci: Figyelmeztetések, eltiltások, büntetések

Az elmúlt hetekben két alkalommal is ülésezett a Magyar Labdarúgó Szövetség Békés Megyei Igazgatósága. Több eltiltást, írásbeli figyelmeztetést és pénzbüntetést is kiszabtak. A hétvégén ismét teljes fordulóra számíthatnak a szurkolók.

Megye első osztályban továbbra is Méhkerék csapata vezeti a tabellát 33 ponttal, őt 3 ponttal lemaradva a békéscsabai csapat követi a tabellán. A harmadik helyért folyamatosan megy a küzdelem, a múlt forduló alkalmával ismét felcserélődött a sorrend és Szarvast leelőzve Körösladány csapata került a tabella harmadik helyére. Szombaton délután Méhkerék csapatát Szeghalom látja vendégül, a békéscsabai csapat Gyulára utazik, Körösladány pedig Jaminával szemben rúgja majd a bőrt.

Másodosztály déliek között a nagyszénási csapat továbbra is veretlen és 34 ponttal messze vezeti a tabellát. Ezúttal Mezőkovácsházára utaznak. A sorrendben a következő Újkígyós csapata, akik Battonyát látják vendégül, a jelenleg bronzérmes OMTK-ULE pedig Kunágotára utazik. A Battonyai csapatot az MLSZ Békés Megyei Igazgatóság Fegyelmi Bizottságának döntése értelmében egy eltiltás sújtja, Isztin Mihály 2017. december 31-ig nem játszhat.

Északiak között a 31 ponttal az élen álló Békésszentandrási csapat Sarkadkeresztúrt látja ezúttal vendégül.

Magyar Labdarúgó Szövetség Békés Megyei Igazgatóság versenybizottsága a múlt fordulón történtek ügyében tanácskozott. A felnőtteknél a félbeszakadt Mezőberény LE–Bucsa SE megye II. osztályú mérkőzés 3 bajnoki pontját a pályán elért eredménnyel (6–0) igazolta a vétlen Mezőberény javára. A mérkőzés percekkel a rendes játékidő vége előtt szakadt félbe, mert a bucsaiak három játékosuk kiállítása miatt levonultak a pályáról. Az elmaradt Dobozi SE–Bucsa SE találkozó 3 pontját, 3–0-s gólkülönbséggel a Doboz javára igazolták. A sárrétieket az első ki nem állás miatt írásbeli megrovásban részesítették.

Harmadosztály északi csoportban az élen Kardoskút-Örménykút csapata áll 27 ponttal. A hétvégén a kötegyániakkal mérkőzik az éllovas. A múlt forduló alkalmával a Kötegyáni FC–Kamuti SK mérkőzés esetében is döntött a versenybizottság, a meccsen történetek miatt 3 pont, 3–0-s gólkülönbséggel a Kötegyánnak, az írásbeli figyelmeztetés pedig a Kamutnak járt.

A déliek között is izgalmas mérkőzések folytak a múlt forduló alkalmával. A Dombegyház csapatában játszó Novák Norbert György korábbi eltiltása ellenére is szerepelt, így az MLSZ Békés Megyei Igazgatóság Fegyelmi Bizottságának döntése értelmében az egész évet ki kell hagynia, illetve klubját 10 ezer forintos büntetéssel is sújtották.

Elfogás Battonyán

A battonyai közúti határátkelőhelyen november 21-én, 13 óra 45 perc körül ellenőriztek a rendőrök egy …