2018. március 17. szombat
Likefestoon / Aktuális / Csapatként küzdve szereztek két pontot

Csapatként küzdve szereztek két pontot

Hazai pályán a tabellán utolsó előtti Kézilabda Szeged SE volt az ellenfele az Orosházi Női Kézilabda Clubnak szerda este az NB I/B-s bajnokságban. Fokozatosan őrölték fel az orosháziak a nagy ellenállást tanúsító Csongrád megyeieket, végül kilencgólos győzelmet arattak.

A Szeged kezdte jobban a találkozót, harcosan keményen védekeztek, ami több hibára kényszerítette Takács Fruzsináékat. Ezért az elején jellemzően a hazaiak üldözték a vendégeket (13. perc 6-7). Az ellenfél is többször belehibázott, amit hellyel közzel sikerült kihasználnia az Orosházának, de a vezetést továbbra sem tudták megszerezni, sőt, ismét kétgólos hátrányba kerültek. Papp László a 20. percben ezét kért időt, 11-9-es szegedi fórnál. Az időkérés felrázta az orosháziakat, hiszen zsinórban négy gólt szerezve megfordították az állást (24. perc 13-12). Fordulatosan alakult a játékrész vége is, egymásnak adták át a vezetést a felek, végül egygólos hátrányban zárta az ONKC az első 30 percet (15-16).

A folytatásban is a Csongrád megyeiek találtak be először, Szűcs Dalma hetedik gólját szerezte, de egy támadással később Zsilák válaszolt. A fordulás után már könnyebben szereztek a találatokat a hazaiak, de az egyenlítés váratott magára. Egészen a negyvenedik percig tartott, míg ismét hazai előnyt mutatott az eredményjelző, ami Antal Jenifer révén már kettőre hízott (45. perc 24-22). A véghajrá sebességet váltott mind a két együttes, gólra góllal feleltek, de Vörös Bettina átlövésével már hárommal vezettek az orosháziak (50. perc 27-24), akik a végére egyre hatékonyabbak voltak, ötgólos hazai előnynél kért időt a vendégek vezetőedzője, de már hiába. A KSZSE elfáradt, így végül kilenc góllal megnyerte a találkozót az ONKC.

– A mérkőzés nagy részében mindent megtettek a játékosaim, hogy megnehezítsék maguknak a találkozót. Aki ránéz a végeredményre, de nem látta a mérkőzést, azt gondolhatja, hogy sima volt, de nincs így. A lényeg, hogy a kulcspillanatokban nem esett össze a csapat és megfordította a meccset – értékelte a mérkőzést Papp László, a vendéglátók vezetőedzője.

OXXO Energy Orosházi NKC – Kézilabda Szeged SE 35-26 (15-16)
NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés, Orosháza, 300 néző.
Vezette: Kaló Zsófia, Mizsák Dorina.
Orosháza: Makai – ANTAL 5, TAKÁCS 9 (4), SOM 4, KAMUTI 4, Hatala, ZSILÁK 6. Cserék: Brunner, Késmárki (kapusok), Tóth S. 1, VÖRÖS 6, Zvolenszky, Dancsó, Ulmann, Szigetvári, Horváth N. Vezetőedző: Papp László.
Kiállítások: 12 illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/4 illetve 3/3.

Forrása: onkc.hu

Szerzőnk: Kiss Anna