A legjobb 16 között az Előre a Magyar Kupában

Sze 25, 14 A legjobb 16 között az Előre a Magyar Kupában

Magabiztos győzelmet aratott szeptember 24-én, szerdán a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata Salgótarjánban és ezzel a Magyar Kupa nyolcaddöntőjébe került.

A lila-fehér mezesek az első félidőben még nem tudtak felülkerekedni a lelkes hazai csapaton, a második játékrészben azonban megmutatkozott a két együttes közötti osztálykülönbség a Magyar Kupa tegnap rendezett 3. fordulójában.

Egy hosszú indítás után az 50. percben Bagi egy finom csellel beverekedte magát a tizenhatoson belülre, és a kivetődő Vadon mellett a jobb sarokba helyezte a labdát, ezzel vezetést szerzett a Békéscsaba, 1-0.

Kertész szerzett labdát a szélen a 71. percben, majd a bal oldalon végigvágtázva centerezett a középen érkező Berki elé, aki igazítás nélkül lőtte a hazaiak kapujába a labdát, 0-2.

Szépíteni tudtak a salgótarjániak a 76. percben, Nagy Károly tört be a büntetőterületre és elhúzta a kapus mellett a labdát, aki buktatta a tarjáni játékost, tizenegyes következett, amelyet Horváth Richárd értékesített, 1–2.

Csupán a 78. percig örülhettek a vendéglátók, egy jobb szélről érkező beadást követően Viczián terelt a bal sarokba, szerteoszlatva ezzel a salgótarjáni csapat továbbjutási álmait,1–3.

01

Az első játékrészben kiegyenlített játék zajlott és ritkán forogtak veszélyben a kapuk. A szünet után nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt az Előre, amely gólokban is megmutatkozott. A tarjániakat visszahozhatta volna a meccsbe a tizenegyes, de Viczián gólja, eldöntötte a továbbjutás kérdését. A II. osztályban szereplő Előre 1912 Békéscsaba labdarúgócsapata, ezzel megérdemelten került a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé.

Időpont: 2014. szeptember 24. (szerda) 15:00 óra

Helyszín: Salgótarján, Salgótarjáni Tóstrandi Sporttelep

Játékvezető: Radványi Ádám

Asszisztensek: Pápai Zoltán, Vígh-Tarsonyi Gergő

Salgótarján: Vadon – Szlezák (Popovics, 68.), Privigyei, Csornij, Kerényi – Maicon (Üveges, 42.) – Banai, Liszka (Nagy K., 48), Lenkó – Kiss K., Horváth R. Edző: Almási Dénes, Oláh Béla.

Békéscsaba: Czuczi – Vozár, Balog Zs., Balogh Miklós (Koszó, 66.), Juhász – Bagi (Borbélv, 58.), Balogh Milán – Birtalan, Berki, Viczián – Szilágyi (Kertész, 59.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak.

Gólszerzők: Horváth R. (77. – 11-esből), ill. Bagi (50.), Berki (71.), Viczián (78.).